2026 metų balandžio mėnuo „Diemedžio“ ugdymo centre buvo aktyvus profesinio bendradarbiavimo, kvalifikacijos tobulinimo ir dalijimosi gerąja patirtimi laikotarpis. Centro švietimo pagalbos specialistai skaitė pranešimus bei dalijosi patirtimi seminaruose, konferencijose, metodinėse veiklose bei iniciatyvose, skirtose įtraukiojo ugdymo stiprinimui, emocinės gerovės užtikrinimui ir pagalbos mokiniui sistemos tobulinimui.
2026 m. balandžio 1 d. „Diemedžio“ ugdymo centre vyko Respublikinė socialinių pedagogų metodinė diena „Drąsa matyti daugiau“, subūrusi socialinius pedagogus ir švietimo pagalbos specialistus iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų profesiniam dialogui, patirties sklaidai ir bendrystei. Plačiau apie renginį skaitykite čia:
Respublikinė socialinių pedagogų metodinė diena „Drąsa matyti daugiau“
2026 m. balandžio 2 d. Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje Centro švietimo pagalbos specialistai dalijosi patirtimi mokslinėje-praktinėje konferencijoje „ĮTRAUKUS UGDYMAS: mokykla visiems – iššūkiai ir sprendimai“, kurioje buvo aptariami įtraukiojo ugdymo iššūkiai, bendradarbiavimo svarba bei pagalbos sistemos galimybės siekiant kiekvieno vaiko ugdymosi sėkmės.
2026 m. balandžio 13–14 d. nuotolinėje Zoom platformoje organizuotas seminaras „Ikimokyklinio amžiaus vaikų elgesio ir emocijų sunkumų stebėjimas, atpažinimas, valdymas“, skirtas ikimokyklinio ugdymo mokytojoms. Seminaro metu aptarti ankstyvojo sunkumų atpažinimo, pagalbos organizavimo ir vaikų emocinės gerovės stiprinimo klausimai.
2026 m. balandžio 15 d. Šilutės rajono švietimo pagalbos tarnyboje, bendradarbiaujant įgyvendinant projektą „Jaunojo mokytojo mokykla“, organizuotas užsiėmimas „Emocinė sveikata ir savęs pažinimas“, skirtas mokinių emocinio sąmoningumo stiprinimui ir savęs pažinimo įgūdžių ugdymui. Plačiau apie veiklą skaitykite čia:
Mokiniai gilino žinias apie savęs pažinimą ir emocinę sveikatą
2026 m. balandžio 21 d. „Diemedžio“ ugdymo centre vyko seminaras „Darbas su elgesio ir emocijų sunkumų turinčiais mokiniais. Situacijų apžvalga ir jų valdymo galimybės“, kuriame dalyvavo Raseinių rajono švietimo pagalbos specialistai ir mokytojai. Seminaro metu aptarti praktiniai pagalbos organizavimo aspektai, situacijų analizė bei efektyvūs pagalbos metodai.
2026 m. balandžio 22 d. Akmenės rajono švietimo pagalbos tarnyboje Centro švietimo pagalbos specialistai skaitė seminarą „Darbas su elgesio ir emocijų sunkumų turinčiais mokiniais. Situacijų apžvalga ir jų valdymo galimybės“, skirtą Akmenės rajono švietimo pagalbos specialistams ir pedagogams. Seminaro metu nagrinėti darbo su elgesio ir emocijų sunkumų turinčiais mokiniais iššūkiai, pagalbos teikimo galimybės bei praktiniai situacijų valdymo būdai.
2026 m. balandžio 27–28 d. nuotolinėje Zoom platformoje organizuotas seminaras „Mokinio padėjėjo pasirengimas optimizuoti elgesio ar/ir emocijų sutrikimų turinčių mokinių ugdymo(si) sąlygas“, skirtas mokinio padėjėjams. Seminaro metu daug dėmesio skirta mokinio padėjėjo vaidmeniui, bendradarbiavimui ugdymo procese ir praktiniams darbo metodams.
2026 m. balandžio 29 d. Šilutės rajono švietimo pagalbos tarnyboje, įgyvendinant projektą „Jaunojo mokytojo mokykla“, vyko užsiėmimas „Probleminių situacijų paauglystėje sprendimas“, skirtas mokinių kritinio mąstymo, savęs pažinimo ir socialinių įgūdžių stiprinimui. Plačiau apie veiklą skaitykite čia:
Jaunojo pedagogo kelio pradžia: savęs pažinimas ir kritinis mąstymas
2026 m. balandžio 30 d. Klaipėdos miesto Pedagogų švietimo kultūros centre Centro švietimo pagalbos specialistai skaitė pranešimą konferencijoje „Mokinio padėjėjas įtraukties procese: partnerystė, atsakomybė, poveikis“, kurioje buvo nagrinėjami mokinio padėjėjo vaidmenys, partnerystės svarba bei atsakomybė įgyvendinant įtraukųjį ugdymą.
Balandžio mėnesio veiklos dar kartą parodė, kad „Diemedžio“ ugdymo centras aktyviai siekia stiprinti profesines kompetencijas, plėtoti bendradarbiavimą bei kurti įtraukų, saugų ir kiekvienam mokiniui palankų ugdymo procesą.
Parengė metodininkė Emilė Didžiūnienė

